Erdoğan’dan terör örgütüne net mesaj: Bir gece ansızın gelebiliriz!

AK Parti 4. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde muhteşem kareler!

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin 4. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde konuştu.

“Sınırlarımız içinde ve dışında tek bir insanımızın dahi burnunun kanamasına, onurunun zedelenmesine, hayallerinin gölgelenmesine rıza göstermeyeceğiz.” diyen Erdoğan, “’Bir gece ansızın gelebiliriz’ ikazının, vatanımızın bekasına kast eden alçakların yüreklerine saldığı korkuyu hiç eksiltmeyeceğiz.” açıklamasında bulundu.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

Hakka ve millete hizmet sevdasına gönül veren herkes bedeniyle olamasa bile kalbiyle ruhuyla sevdasıyla bu salondadır. Bu sevda ülkemizin ve millerimizin devletimizin beka mücadelesinin adı olan Cumhur İttifakı’nın sevdasıdır.

Bize haysiyetli hamiyetli asil bir millet olduğumuzu hatırlatan Şırnak’ın, Tunceli’nin, Zonguldak’ın sevdasıdır. Bu sevda Lefkoşa’dan Karadağ’a Medine’den Kazan’a kadar kader ortaklığı olan necip bir milletin sevdasıdır. 

Kuruluşundan bu güne AK Parti’nin temsilcisi olduğu davaya, yürüttüğü mücadeleye ortak olan herkese şükranlarımı sunuyorum.

Cumhur ittifakındaki her bir kardeşimize teşekkürlerimizi sunuyorum. Son dönemde oynanan en büyük oyunların tekmilinin birden sergilendiği 14-28 Mayıs seçimlerindeki gayretleri asla unutmayacağız.

İnşallah 31 Mart 2024 seçimlerinde Türkiye yüzyılının muştusunu cümle aleme beraber ilan etmeye hazır mıyız? 

YENİ ANAYASA MESAJI

Güven ve istikrar iklimini tahkim etmek, insanımızın refahını artırmak başta olmak üzere, milletimize verdiğimiz tüm sözleri yerine getireceğiz. Milletimize verdiğimiz tüm sözleri yerine getireceğiz. Cumhuriyeti gerçek demokrasiyle kucaklaştıracak sivil, özgürlükçü ve kuşatıcı bir anayasayı inşallah ülkemize kazandıracağız.

“BİZ LGBT’Yİ TANIMIYORUZ”

Biz LGBT tanımıyoruz. Kim LGBT’yi tanıyorsa onlar beraber yürüsün. Biz Cumhur ittifakı olarak da tanımıyoruz. Siyasi, sosyal, bireysel sapkın akımları destekleyerek milli bünyemizi, aile kurumumuzu yıkmayı hedef alan sinsi faaliyetlerin kökünü kurutacağız.

“BİR GECE ANSIZIN GELEBİLİRİZ”

Sınırlarımız içinde ve dışında tek bir insanımızın dahi burnunun kanamasına, onurunun zedelenmesine, hayallerinin gölgelenmesine rıza göstermeyeceğiz. “Terörü kaynağında kurutma” stratejimizi kararlılıkla uygulayacak, PKK’sından FETÖ’süne, DEAŞ’ından marjinal örgütlere kadar eli kanlı canilerden döktükleri her damla kanın hesabını misliyle soracağız. “Bir gece ansızın gelebiliriz” ikazının, vatanımızın bekasına kast eden alçakların yüreklerine saldığı korkuyu hiç eksiltmeyeceğiz. 

‘AKSA TUFANI’ AÇIKLAMASI!

Orta Doğu’dan Kafkaslar’a, Balkanlar’dan Karadeniz’e bölgede akan kanın durması öncelikli gündemimizdir. Türkiye olarak bu sabah İsrail’deki hadiseler ışığında tarafları itidalle hareket etmeye, gerilimi tırmandıracak fevri adımlardan uzak durmaya çağırıyoruz.

İNŞA VE İHYA ÇALIŞMALARI

Depremle yıkılan şehirlerimizi yeniden ayağa kaldırmakla kalmayacak, deprem tehdidi altındaki tüm yerleşim birimlerini tekrar inşa ve ihya edeceğiz. Siyasi, sosyal, bireysel sapkın akımları destekleyerek milli bünyemizi, aile kurumumuzu, değerlerimizi yıkmayı hedef alan sinsi faaliyetlerin kökünü kurutacağız. Yarısı yalan, yarısı yanlış haberler ve beyanlarla milletimizi, özellikle de gençlerimizi karamsarlığa sürüklemek isteyenlere izin vermeyeceğiz.

İŞÇİ, MEMUR VE EMEKLİLERE MÜJDE

Bu ülkenin her bir vatandaşının, doğumundan ölümüne kadar “adalet, güvenlik, eğitim ve sağlık” başta olmak üzere her türlü hizmetten en üst düzeyde yararlanabilmesini sağlayacağız. Son 21 yıldır enflasyona ezdirmediğimiz işçi, memur ve emeklilerimize inşallah önümüzdeki dönemde yeni müjdeler vermeye devam edeceğiz. Tüm dünyayla birlikte ülkemizi de olumsuz etkileyen hayat pahalılığı meselesini, gereken her türlü tedbiri alarak çözmekte kararlıyız.

Kaderini ülkesinin ve milletinin kaderiyle bütünleştirmiş bir partiye, bir kadroya ve bir ittifaka yakışan da budur. Bize düşen hak ve hakikat mücadelesini son nefesimize kadar sabırla sürdürmektir. Bugün buradaki birlikteliğimizi, işte bu ahdin ve azmin sembolü olarak görüyoruz. Rabbim bu kutlu mücadelede yolumuzu, bahtımızı açık eylesin. Rabbim bu meşakkatli yolda istikametini kaybedenleri de ıslah eylesin.

 

 
Haberin Ayrıntıları Geliyor…

Son dakika gelişmelere anında ulaşmak için Haber7 uygulamasını akıllı cihazlarınıza (iOS, Android) kurabilir, Twitter’da @Haber7 hesabını takip edebilirsiniz.

App Store Google Play Takip Et

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x