Analist Açıkladı: Bitcoin Karları Bu 5 Altcoin’i Patlatacak!

Bitcoin, boğa koşusu sırasında liderlik etme eğilimindedir. Diğer kripto paralar da genellikle onu takip eder. Altcoinbuzz ekibinden kripto analisti Victor’a göre, altcoinlere akan çok fazla Bitcoin karı olacak. Bundan pay alan ilk altcoin projeleri genellikle ilk 100’de yer alır. Uzman bu potansiyele sahip 5 tokeni paylaşıyor.

İlk sıradaki altcoin: Celestia (TIA)

Bugünün altcoin’lerinden ilk seçimimiz Celestia (TIA). TIA’nın bu boğa koşusunun SOL’u olduğuna dair yüksek sesli söylentiler var. Bunu bir perspektife oturtmak gerekirse, SOL Temmuz 2021’de 28 dolardan Kasım 2021’de 259 dolara çıktı. Kolaylık olması açısından buna 10 kat diyelim. Şu anda TIA 13,18 dolar seviyesinde. TGE’den sonra, piyasa değerine göre ilk 100 listesinde doğrudan 42. sıraya yükseldi. Yani, 10 katına çıkması onu 130-140 dolar civarına getirecektir. Daha iyisini yapması beni şaşırtmaz.

Peki Celestia nedir? Modüler bir Blockchain. Bu, belirli görevleri dışarıya yaptırdığı anlamına geliyor. Diğer katmanları dış kaynak olarak kullanıyor. Her şeyi daha küçük parçalara ayırıyor. Bunları takas edebilir ya da değiştirebilir. Böylece, monolitik Blockchain’in aksine, bu görevleri kendi başına tamamlıyor. Sonuç olarak, modüler bir Blockchain hızlı ve ölçeklenebilirdir. Geliştiricilerin de modüler Blockchain’i kolayca özelleştirmesi mümkün. Altcoin sadece birkaç hafta önce, Kasım ayı başlarında bir airdrop gördü. Şimdi sadece tek bir yol biliyor gibi. Bu da yukarı!

İkinci sırada Avalanche (AVAX) geliyor

Avalanche, sözde Ethereum katillerinden biri. Yine de belirli bir Blockchain’in Ethereum’u ‘öldürebileceğinden’ şüpheliyim. Ancak, etrafta çok sayıda ucuz ve hızlı alternatifin olması zarar vermez. Avalanche böyle bir alternatif. Ben Solana ve Avalanche gibi bu alternatif Blockchain’leri kullanmayı tercih ediyorum.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Avalanche’ın yerel tokenı AVAX, yakın zamanda bir patlama yaşadı. Ekim ayındaki 10 dolar seviyesinden 12 Aralık’ta 42 dolar seviyesine yükseldi. Bu, boğa koşusu tüm hızıyla devam etmeden önce kolay bir 4 kat. ATH’si 2 yıl önce 144 dolar seviyesindeydi. Yani Ekim ayından itibaren 14 katına çıkmış olacak. Ve bu altcoin deflasyonist!

Peki AVAX neden hızla yükseliyor? Bunun için iki kelime var, kurumlar ve oyun. Üç farklı banka Avalanche ve Avalanche Evergreen Sub Net’inden bahsetti. Bunlar, J.P. Morgan, Citi ve Bank of America. Oyun oynamaya gelince, Avalanche Blockchain oyunları için bir cennet haline gelmiş gibi görünüyor. Şu anda DeFi Kingdoms 55 milyon dolarla en büyük piyasa değerine sahip.

Sıradaki altcoin: Cosmos (ATOM)

Cosmos bu ekosistem için sıfırıncı katman. Diğer tüm katman-1 Blockchain’ler Cosmos üzerine inşa edilmiştir. Cosmos Merkezi altyapıyı sağlar. Hep birlikte IBC’yi ya da Blockchain’lerin internetini oluştururlar. Bölgeler haritası şu anda 73 bölgeyi gösteriyor ve daha fazlası da geliyor. Cosmos ekosistemi şu anda yanıyor!

Son 7 gün içinde TIA, KUJI, INJ, AKT ve OSMO’nun tamamı %60’a kadar yükseldi. ATOM biraz eksik görünüyor. Altcoin, son 7 günde yalnızca %13 artış gösterdi. Bununla birlikte, yakın zamanda bir hamle yaptı ve bu sadece başlangıçsa çok şaşırmayacağım. Son zamanlarda, yönetimin 848 sayılı teklifi onayladığını gördük. Bu, enflasyonu %18’den %13’e düşürdü. Ancak, bu aynı zamanda ATOM’un hareket etmeye başladığı zamandır. Burada potansiyel olarak daha fazla yeşil mum için gözlerinizi açık tutun.

Listeye Ordinals (ORDI) ile devam ediyoruz

Ordinals’ı duymuş olabilirsiniz. Başka bir deyişle, yazılı Satoshiler. Gerçekten de, en küçük BTC hakimiyeti. Onları yazarak NFT’ler haline getiriyorlar. Ancak, onlar da bir kripto para. Ayrıca, onlar için özel bir cüzdana ihtiyacınız var. Yazılı bir Satoshi ile ‘normal’ bir Satoshi arasında ayrım yapabilen bir cüzdan. Değerli Satoshi’nizi yanlışlıkla başka birine göndermek istemezsiniz.

Ordinals protokolü ile 2.1 katrilyon Satoshi yazmak mümkün. Yani hala manevra yapacak çok yer var. Ordinals ve diğer çeşitli yazılı Satoshi’ler patlamak üzere. Ordinaller Bitcoin’deki OG NFT’lerdir. Aynı zamanda 1 milyar dolarlık piyasa değeri bariyerini aşan ilk BRC20 tokeni. Bu arada ORDI son 30 gün içinde %180 artış gösterdi.

Son sıradaki altcoin: Ronin Network (RON)

Ronin Network, Ethereum üzerine inşa edilmiş bir side-chain. Bu bir oyun Blockchain’i. Ronin’in arkasındaki şirket Sky Mavis. Onlar, örneğin, Axie Infinity’nin de çekirdek geliştiricileri. Bu, bugüne kadarki en başarılı Blockchain oyunu.

Bir de Ronin köprüsü var. Bu köprünün 650 milyon dolar zarara uğratıldığı büyük saldırıdan hatırlayabilirsiniz. Ancak Axie, tüm mağdurlara ödeme yapılacağını söyledi. Ancak, bu geride kaldı ve Ronin Network ve RON token’ı yükselişe geçti. Altcoin son 30 gün içinde %113’lük bir fiyat artışı gördü. Ancak, geçen yıl bu oran %503’tü. Blockchain oyunları, bu boğa koşusu sırasında birçok dikey sektörden biri. Ancak, son derece iyi sonuç vermesi beklenen bir işlem. Bu, RON token için kayda değer bir boğa koşusunun yalnızca başlangıcı olabilir.

Makaledeki görüşler ve tahminler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x