Ülkemizde Turizm Alanında Faaliyet Gösteren 10 Büyük Turizm Şirketi ve Borsadaki Hisseleri

Turizm sektörü, ülkemiz için önemli bir ekonomik faaliyettir. Birçok şirket turizm sektöründe faaliyet göstermektedir. Bu içeriğimizde, ülkemizde turizm alanında faaliyet gösteren 10 büyük turizm şirketini ve borsadaki hisselerini inceleyeceğiz. O zaman başlayalım! ??

Not: Bu içerik bilgilendirme amaçlı üretilmiştir. Herhangi bir yatırım tavsiyesi içermemektedir. 

1. Pegasus Hava Yolları

Pegasus Hava Yolları, Türkiye’nin önde gelen düşük maliyetli hava yolu şirketlerinden biri. Borsa İstanbul’da ‘PGSUS’ olarak işlem görüyor. Hisseleriyle de yatırımcıların dikkatini çekmeyi başarıyor. Yazının yazıldığı sırada hisse senedi fiyatı 712,00 TL’dir.

2. Marmaris Altınyunus

Marmaris Altınyunus, yıllardır turizm hizmeti sunmaktadır. Yani Türkiye’nin köklü şirketlerinden biridir. BIST ‘te ‘MAALT’ olarak işlem görüyor. Yazının yazıldığı sırada hisse senedi fiyatı 538,50 TL’dir.

3. Kuştur Kuşadası

Kuştur Kuşadası, huzurlu ve doğayla iç içe tatil yapmanıza yardımcı olur. BIST ‘te ‘KSTUR’ olarak işlem görüyor. Yazının yazıldığı sırada hisse senedi fiyatı 403,00 TL’dir.

4. Altınyunus Çeşme

www.altinyunus.com.tr

Altınyunus Çeşme, geniş arazisi ile tanınan ve konuklarına çeşitli konaklama seçenekleri sunan bir komplekstir. Çeşme’nin tarihi ve doğal güzelliklerine yakın konumdadır. BIST ‘te ‘AYCES’ olarak işlem görüyor. Yazının yazıldığı sırada hisse senedi fiyatı 216,00 TL’dir.

5. Doğuş Turizm Grubu

www.dogusgrubu.com.tr

Doğuş Turizm Grubu, lüks oteller, tatil köyleri ve golf sahaları gibi turizm alanında birçok tesisi ile dikkat çeker. Şirketin Borsa İstanbul’da işlem gören hisseleri ‘DOAS’ olarak bilinir. Yazının yazıldığı sırada hisse senedi fiyatı 215,40 TL’dir.

6. Türk Hava Yolları

Türk Hava Yolları (THY), Türkiye’nin en konforlu havayolu şirketlerinden biridir. Marka başarısıyla dünyada tanınmıştır. BIST ‘te ‘THYAO’ sembolü ile işlem görüyor. Yazının yazıldığı sırada hisse senedi fiyatı 213,50 TL’dir.

7. Petrokent Turizm

Petrokent Turizm, tatil projelerinin yanı sıra turizm projeleri için gayrimenkul edinme ve geliştirme işi ile uğraşıyor. BIST ‘te ‘PKENT’ olarak işlem görüyor. Yazının yazıldığı sırada hisse senedi fiyatı 130,50 TL’dir.

8. TAV Havalimanları Holding

tavhavalimanlari.com.tr

TAV Havalimanları Holding, uluslararası alanda ve ülkemizde birçok havalimanının işletmesini yapıyor. BIST ‘te ‘TAVHL’ olarak işlem gören hisseleriyle yatırımcıların ilgisini çeken bir şirket. Yazının yazıldığı sırada hisse senedi fiyatı 109,40 TL’dir.

9. Anadolu Efes

anadoluefes.com.tr

Anadolu Efes, ülkemizde ve dünya genelinde tanınan bir bira üreticisidir. Turizm sektörüne sunduğu hizmetlerle biliniyor. Ayrıca güçlü markasıyla BIST ‘te ‘AEFES’ olarak işlem görüyor. Hisseleriyle yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Yazının yazıldığı sırada hisse senedi fiyatı 86,85 TL’dir.

10. Merit Turizm

Merit Turizm, uluslararası standartlarda hizmet veren bir turizm şirketidir. BIST ‘te ‘MERIT’ olarak işlem görmektedir. Yazının yazıldığı sırada hisse senedi fiyatı 51,95 TL’dir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x