SVB Batışı Sonrası Yatırım Efsanesi: BTC ve Bunları Alın!

Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı Robert Kiyosaki, dünya bankacılık sektörünü doğrudan etkileyen Silicon Valley Bank (SVB) iflası hakkında konuştu. Uzun süredir bahsettiği BTC ve satın alacağı diğer varlıkları açıkladı…

Robert Kiyosaki, BTC fiyatını silen iflasların devam edeceğini söylüyor

Efsanevi finans yazarı Robert Kiyosaki, kripto alanına dost olan iki büyük banka Silvergate ve SVB’nin çöküşünde neler yapılması gerektiği hakkında konuştu. Her iki banka da müşterilerinden yüklü para çekme ve ardından hisse senedi fiyatında büyük bir düşüşle karşı karşıya kaldı. Son olarak, Silvergate Capital’i yöneten şirket, bankanın faaliyetlerini durduğunu duyurdu. SVB Financial’ın benzer nedenlerle Bankası’nın varlıklarını satmak için kurumsal yatırımcılarla pazarlık yaptığı bildiriliyor.

Kiyosaki bu habere, iki büyük bankanın iflasının ne gibi sonuçlar doğurabileceğini yorumlayan tweet ile cevap verdi. Başka büyük bankalarında iflas yoluna “gitmeye hazır” olduğuna inanıyor. Yine de belirli bir bankanın ismini paylaşmadı.

Silvergate’in iflasının ardından FUD haberleri yayılmaya başladıktan sonra bankanın hisse senetleri de büyük bir fiyat düşüşüyle ​​karşı karşıya kaldı. Kiyosaki bu krizi sadece iki varlığın fırsata çevireceğini söylüyor.

“Bunları satın alacağım”

Kiyosaki, üçüncü bankanın düşüşü gerçekleştiğinde altın ve gümüş fiyatlarının fırlayacağına inanıyor. Yatırımcı burada kendi deneyimine atıfta bulunarak, 2008’de kapanan CNN’de Lehman Brothers bankasının batacağını önceden tahmin ettiğini hatırlattı. Yatırım efsanesi bu kriz ortamında sadece altında gümüşün dayanıklı olacağını söylüyor:

İki Büyük Banka çöktü. Şimdi gerçek altın ve gümüş SATIN ALMA zamanı. ETF almayın. Bankalar altın ve gümüşe yöneldiğinde fiyat fırlar. 2008 Lehman’ın CNN’de çökmesinden günler önce çökeceğini tahmin etmiştim.

Pazartesi günü Kiyosaki, konuyu tartışmak için Neil Cavuto’nun haber programında ve FOX TV’de konuşacak. Kendisi daha önce defalarca Bitcoin’in de (BTC) kriz ortamlarında satın alınabilecek bir varlık olduğunu söylemişti.

Kiyosaki’ye göre BTC 500.000 doları görecek

Bu yılın başlarında, Bitcoin ve değerli metallerin önde gelen yatırımcısı Kiyosaki, BTC’nin 2025 yılına kadar fırlayacağı ve 500.000 dolara ulaşacağı görüşünü paylaştı.

Burada pozisyonunu açıkladı ve milyarlarca doların ABD hükümeti tarafından hiç yoktan basılmaya devam etmesi nedeniyle ABD Dolarının hızla değersizleştiğini söyledi. Kiyosaki bir röportajda, son iki yılda trilyonlarca “sahte dolar” basıldığını söyledi. Fed tarafından yalnızca 2020’de ortalama ABD’li hanehalklarının ve büyük işletmelerin pandemi kilitlenmesinden geçmesine yardımcı olmak için 6 trilyon doların üzerinde basıldı.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere Kiyosaki ayrıca, daha önceki tweet’lerine göre, küresel bir çöküşün hızla yaklaştığına ve bunun 1930’ların Büyük Buhranı’ndan daha kötü olabileceğine inanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir