İSU’ya Borcu Olanlara Yapılandırma İmkanı


7440 Sayılı, Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun 12.03.2023 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu Kanun kapsamında çeşitli nedenlerle su faturalarını ödeyemeyen borçlu abonelerin vadesi 31/12/2022 tarihinden önceki borçları yapılandırılıyor.

ÖDEMELERDE KOLAYLIK SAĞLANIYOR
Kocaeli’nde abonelere sağlıklı içme suyu ile modern altyapı hizmetleri veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, su fiyat tarifeleri ile ülkemizdeki 30 Büyükşehir Belediyesi arasında 23. sırada bulunuyor. 7440 Sayılı, Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun kapsamında, su faturalarını çeşitli nedenlerle ödeyemeyen borçlu abonelere ödemelerinde kolaylık sağlanması için 12 aydan 48 aya kadar taksit ile yapılandırma imkânı sağlanıyor.

YAPILANDIRMA İÇİN SON GÜN 31 MAYIS
Yapılandırmadan yararlanmak isteyen borçlu aboneler, 31/05/2023 tarihine kadar İSU Genel Müdürlüğü ilçe Şube Müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir. Tüm borçların peşin ödenmesi halinde gecikme bedelleri iptal edilerek, Yİ-ÜFE üzerinden hesaplanan tutarlardan yüzde 90 indirim sağlanmaktadır. Ayrıca, istenildiği takdirde 12, 18, 24, 36 ve 48 taksit olarak ödeme imkânı da abonelere sunulmaktadır.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir