Fatih Altaylı’dan AKP’li trole yanıt: Kansız

Kahramanmaraş merkezli depremlerin üstünden 2 ay geçti.

Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ın depremlerde AHBAP derneğine çadır satması halk tarafından büyük bir tepkiyle karşılandı, kurum güvenilirliğinin zedelenmesi nedeniyle kan bağışların büyük bir düşüş yaşandı.

NTV’nin dünkü haberine göre kan stoklarının büyük oranda azalması nedeniyle hastaneler ameliyatları erteleme kararı aldı.

Dün troll ordularının Kızılay’ın çadır satmasını eleştiren ünlü isimleri hedef alması ardından Habertürk yazarı Fatih Altaylı bir yazı kaleme aldı.

Yazıda, “Üç kuruşa satmayacağı herhangi bir şeyleri olmayan bu güruh aldıkları emirle bir kez daha beni TT’nin zirvesine çıkardılar… Kızılay’ın kan stokları benim yüzümden ve Şahan Gökbakar’ın yüzünden tükenmiş. Kuruma olan güvensizliğin nedeni bizlermişiz.” ifadelerine yer veren Altaylı, şu sözlerle devam etti:

KIZILAY’A İLK KAN BAĞIŞI YAPILMAZ DİYEN MURAT BARDAKÇI

“Troll taifesine gelince. Yazmanız olup okumanız olmadığını biliyorum ama yine de yazayım. Kerem Kınık’ın hala orada oturmasına izin vererek kurumu bitiren ben değilim. Gökbakar da değil. Kızılay’a kan bağışı yapmayın, bu Kızılay’a kan bağışı yapılmaz diyen de ben değilim. Bunu televizyonda ilk söyleyen kişi Murat Bardakçı’dır.

Yani Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu üyesi olan ve sizi besleyen iktidardan yana olduğunu saklamayan kişidir. Ama sizin gibi satılık olmadığı için, yanlışa da yanlış deme cesaretini göstermiştir. Ben ise Murat’a “Haklısın ama kan işi ayrı Kızılay’a kan bağışı yapmaya devam edelim” diyen kişiyim.

“KANSIZ OLDUĞUNUZU BİLDİKLERİ İÇİN SİZDEN TWEET, BİZDEN KAN BAĞIŞI İSTİYORLAR”

Yani durum size söyletilenin tam tersi. Siz satılık pislikler ve sizi havlatanlar… Tweet atacağınıza kan bağışı yapsanız zannederim Kızılay’ın kan sorunu ortadan kalkardı. Sizin tasmanızı elinde tutan kişi ya da kişiler size para verip tweet attıracağına, para verip her şeyiniz gibi kanınızı satmanızı da sağlayabilirdi. Ancak zannederim sizin kansız olduğunuzu bildikleri için küfür dolu tweet’i sizden, kan bağışını ise bizlerden istiyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir