E-Ticaret Devi Alibaba, Türkiye’ye Milyar Dolarlık Yatırım Yapacak!

Alibaba Grup Başkanı Michael Evans, Türkiye’ye gelecek dönemde 2 milyar dolarlık yatırım yapmayı planladıklarını açıkladı. Evans, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Trendyol Grup Başkanı Çağlayan Çetin ile görüştükten sonra bu demeci verdi.

Görüşmede Türkiye’deki yatırım planları hakkında bilgi veren Michael Evans, Alibaba’nın Türkiye’ye duyduğu güveni vurguladı. Trendyol aracılığıyla bugüne kadar Türkiye’ye 1,4 milyar dolarlık yatırım yaptıklarını belirten Evans, Türkiye’nin dünya çapında lider bir e-ihracat ülkesi olma potansiyeline sahip olduğunu ifade etti. Alibaba Grup Başkanı, gelecek dönemde Türkiye’de ek 2 milyar dolarlık yatırım planladıklarını da dile getirdi.

Alibaba yöneticisi, Trendyol’sun sponsor olduğu Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST’i yakından takip ettiklerini belirtti. Evans, bu organizasyonun Türkiye’nin teknoloji alanındaki önemini gösterdiğinin altını çizdi. Daha önce olimpiyat sporcusu olan Evans, A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın dünya çapındaki başarılarını da yakından izlediklerini ve Trendyol’un spora ve sporculara verdiği destekten memnun olduklarını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x