Bu da sahte gelin çetesi! Hedeflerinde yaşlılar ve engelliler vardı

Evlenme vaadiye kandırdılar. Duygularıyla oynadıkları yetmezmiş gibi bir de dolandırdılar ama sonunda yakayı ele verdiler. Sahte gelin çetesinin hedefinde yaşlılar ve engelliler vardı.

Sahte gelinler ailesi rolündeki çete üyelerini ağına düşürdükleri damat adaylarıyla tanıştırıyordu. Kız istemesinden nişanına kadar tüm gelenekler uygulanırken onların da planı tıkır tıkır işledi. Damat olacağını sanan mağdurlara alış veriş yaptırıp ziynet eşyası aldırdılar.

NİKAHA GÜNLER KALA…

Bunların hepsini ise bir kaç güne sığdırıyorlardı. Önce çete üyeleri ortadan kayboluyor sahte gelin ise nikaha günler kala mağdurun evinden hırsızlık yaparak kaçıyordu. Sonra çetenin diğer üyeleriyle buluşup çaldıklarını pay ediyorlardı.

400 YIL HAPİS İSTEMİ

Bu yöntemle 19 kişiyi dolandıran çete şikayetler üzerine yakalandı. Dolandırıcılığı meslek edinen 28 şüpheli için 400 yıl hapis istendi. Onlar ise yaptıklarını inkar etmedi.

İNKAR ETMEDİ

Kendisi de pek çok kez sahte gelin rolüğne giren çete lideri Fatma Özbey, ‘Amaç zaten vurup kaçmak olduğundan ilk fırsatta ortadan kaybolma planı yaptık’ dedi ifadesinde. Haber: Mehtap Sürücü Soyer ve Bayram Şahin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir