Bayraklı Belediyesinin öğretmen alım sınavı başvuruları bitti

Eğitim kurumlarında geleceğin aydınlık nesillerini yetiştiren Bayraklı Belediyesinin, bünyesindeki Baybel A.Ş.’ye ait anaokulları için yapacağı sınavın başvuru süresi sona erdi. Yüzlerce yeni öğretmen adayının müracaat ettiği sınav liyakat esaslı adil ve şeffaf bir anlayışla Ege Üniversitesi tarafından 12 Ağustos’ta gerçekleştirilecek. Bu kapsamda okul öncesi öğretmeni, psikolog ve psikolojik danışmanlar alınacak.

SINAV 12 AĞUSTOS’TA

Bayraklı Belediyesinin Baybel A.Ş. bünyesinde hizmet veren anaokullarında görev yapacak yeni öğretmenler için yapılacak seçme sınavına sayılı günler kaldı. Başvuru süresi sona eren “Adil, şeffaf ve liyakat” esaslı sınava yüzlerce aday müracaat etti. Bayraklı Belediyesi ve Ege Üniversitesi Ölçme Değerlendirme Uygulama ve Araştırma Merkezi iş birliği ile gerçekleştirilecek sınavla okul öncesi öğretmeni, psikolog ve psikolojik danışmanlar alınacak. Seçme sınavı 12 Ağustos Cumartesi Ege Üniversitesi’nde gerçekleşecek.

BAŞKAN SANDAL, BAŞARI DİLEDİ

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal,“Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın sağlıklı koşullarda, en iyi eğitimi almaları için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Bayraklı’ya özgü geliştirdiğimiz eğitim modelimiz ile katılımcı, demokratik ve  adil bir nesil yetiştiriyoruz. Bu nedenle alanında uzman, doğru personel seçimini çok önemsiyoruz. Öğretmen istihdamı konusunda ilçemize katkıda bulunacağız. Sınava girecek tüm meslektaşlarıma şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x